Dopyt
×

🌴🍹 V priebehu júla a augusta môže dochádzať k oneskoreniu objednávok kvôli prebiehajúcim dovolenkám. Ďakujeme za pochopenie! 🍉⛱️

Hlavné výhody printového marketingu v elektronickom obchode

Osobný prístup v digitálnom veku

Tlačové materiály dodávajú digitálnym transakciám osobný charakter. Personalizované obaly, darčekové krabičky alebo letáky s odporúčaniami na doplnkové produkty nielenže prekvapia a potešia zákazníkov, ale zanechajú aj trvalý pozitívny dojem.

Zvýšenie lojality a predajného potenciálu

Tlačené marketingové materiály podporujú up-selling a cross-selling, čo značkám umožňuje hlbšie sa zapojiť do kontaktu so zákazníkmi a zvýšiť ich lojalitu. Značkový baliaci papier alebo samolepiace etikety vytvárajú konzistentný súbor propagačných tlačených materiálov, ktoré zvyšujú hodnotu značky v očiach zákazníkov.

Efektívne oslovenie nových cieľových skupín

V prostredí, kde je internet presýtený reklamou, ponúkajú tlačené materiály osviežujúcu alternatívu, ktorá môže upútať pozornosť nových zákazníkov. Vďaka svojej špecifickosti a menej vtieravej povahe majú tlačené reklamy väčšiu šancu upútať pozornosť a nedajú sa tak ľahko prehliadnuť ako online reklamy.

Haptické poznatky posilňujú komunikáciu

Haptické vnemy, ktoré poskytujú tlačené materiály, dodávajú tradičnej komunikácii založenej na zraku a sluchu ďalší rozmer. Čím viac zmyslov je zapojených do interakcie so značkou, tým je zážitok silnejší a zapamätateľnejší.

Posilnenie imidžu značky

Starostlivo navrhnuté tlačoviny, ako sú letáky, katalógy alebo brožúry, môžu významne prispieť k imidžu značky. Kvalitná tlač a dizajn vyvolávajú asociácie s profesionalitou, estetikou a dôrazom na detail.

A čo unboxing?

Unboxing, teda rozbaľovanie výrobkov, sa stalo dôležitým momentom v zákazníckej skúsenosti a tlačené materiály tu zohrávajú kľúčovú úlohu. Obsah obalu, prezentovaný v živom rozbaľovaní alebo vo videu, môže byť rozhodujúcim faktorom pri nákupe. Vytlačené doplnky, ako sú nálepky, ďakovné karty alebo vizitky, dodávajú baleniu pridanú hodnotu a zvyšujú šancu, že si zákazníci značku zapamätajú a vrátia sa.

Vzhľadom na tieto výhody by značky elektronického obchodu nemali podceňovať silu tlačených marketingových materiálov. Ich začlenenie do celkovej marketingovej stratégie môže výrazne posilniť vzťahy so zákazníkmi, zvýšiť ich lojalitu a podporiť predaj. V čase, keď je digitálna komunikácia na vzostupe, môžu práve tlačené marketingové materiály poskytnúť ten nezabudnuteľný osobný kontakt, ktorý zákazníci ocenia a ktorý vašu značku odlíši od konkurencie.

B2B spolupráca

Ponúkame veľmi výhodné ceny a zľavy pre tlačiarne, grafické štúdiá či reklamné agentúry.
Zistiť viac

Blog & novinky

Aktuálne zo sveta ABC tlačiarne - nové technológie, tlačiarenské materiály, zaujímavosti a oveľa viac.
Zistiť viac