Dopyt
×
01

KVALITA TLAČOVÝCH DÁT

Pre skvelú kvalitu výslednej tlače je potrebné dodať podklady v rozlíšení aspoň 300DPI.
02

SPADÁVKA, OREZOVÉ ZNAČKY

Spadávka je presah min. 3mm, aby pri rezaní nedošlo k vzniku bielych okrajov. Orezové značky vyznačujú výsledný formát, na ktorý má byť tlačovina orezaná.
03

VZDIALENOSŤ DÔLEŽITÝCH ČASTÍ OD OREZOVÉHO OKRAJA

Dôležité časti tlačoviny, ako napríklad text, by nemali byť umiestnené k okraju bližšie ako 3-5 mm. Bezpečnostný okraj je veľmi dôležitý pri rezaní tlače.
04

FORMÁT DÁT

Pre odovzdanie dát je najlepšie používať formát súboru PDF. Ak nemáte možnosť dodať dáta v tomto formáte, zašlite ich vo formátoch .cdr, .ai. Najmenej vhodné sú formáty .jpg a .png, dokážeme si však aj s nimi v krajnom prípade poradiť.
05

CMYK FAREBNOSŤ PODKLADU

Všetky fotografie, ilustrácie a všeobecne dáta musia obsahovať tlačové farby CMYK. Pri použití akýchkoľvek iných farbových priestorov (RGB ai.) nedokážeme zaručiť presnú farebnú zhodu!
06

SILA LINIEK A PÍSMA

Sila liniek by mala byť min. 0,25 bodu. V opačnom prípade linka nemusí byť vytlačená. Pri písme neodporúčame menej ako 5 bodov.
07

VŠETKY TEXTY V KRIVKÁCH

Všetky texty na vizitke musia byť prevedené na krivky. Ak by tak nebolo urobené, mohlo by dôjsť k zámene fontu, výpadku diakritiky či strate časti textu.
08

ZHODNÝ POMER STRÁN A ORIENTÁCIA

Dáta by mali mať zhodnú veľkosť a orientáciu (na výšku alebo na šírku) s objednávaným tovarom. Nastavte také rozmery, ktoré majú zodpovedať skutočnej veľkosti výslednej tlačoviny, teda v pomere 1:1.
Viacstránkové dáta dodávajte v jednom súbore, zoradené podľa stránok.

B2B spolupráca

Ponúkame veľmi výhodné ceny a zľavy pre tlačiarne, grafické štúdiá či reklamné agentúry.
Zistiť viac

Blog & novinky

Aktuálne zo sveta ABC tlačiarne - nové technológie, tlačiarenské materiály, zaujímavosti a oveľa viac.
Zistiť viac